search

Aktuality

Fotografie, videa a novinky z akcií združenia Elekos
Novosádska brázda 15.9.2018

Novosádska brázda 15.9.2018

Akcia s názvom Novosadská brázda ma zaujala už z ďiaľky ako som prichádzala do Nových Sadov. Popravde trošku som sa aj preľakla, keď som videla všetky tie stany, stánky, pódiá a uvedomila som si významnosť akcie. Po príchode na pole, keď ma chalani pustili medzi organizátorov, keďze som mala plný kufor vecí pre výučbu, to zo mňa našťastie opadlo. Stretla som sa s organizačným tímom a hneď v zápätí s pani starostkou. Je ústretová a veľmi milá. Spolu sme sa vybrali na miesto pred hlavný stan, pripravila som si veci a začala som zhurta a rovno rozprávať do mikrofónu, aby ma všetci počuli. Predstavila som sa ako Katka zastupujúca firmu Elekos.Teda poviem vám deti boli úžasné, hneď sa začali zapájať vyzvedať a separovať odpad do pripravených košov. Našla som tam jedného nezbedníka, no spolupracoval po chvíli aj on. Súťaž s baterkami bola asi najzábavnejšia časť pre decká, žiarili ako slniečka a ja s nimi. Počas výučby sa k nám pridali ďašie deti s maminkami, čo ma potešilo. Super bolo, že sa pridal aj Tomáško, malý odvážlivec, ktorý všetko vedel. Užila som si tento deň spolu s nimi. Za odmenu si najšikovnejšie dievčatko Karinka zaslúžila cenu. Ocino, ktorý tam s ňou bol, vyzeral že je hrdý na svoju malú princeznú. Po vzájomnej dohode a sľubov, ktoré som od malých slniečok dostala, inak všetky decká z dediny
vedia triediť, som ich odmenila a  k diplomom, kľúčenkám, omaľovankám a nápojom, dostali ešte aj mince pre šťastie. Potešilo ich a aj mňa, že sa stali hrdinami Zeme.

Po krátkej prestávke sme sa chvíľu venovali tvorivým dielňam a spolu s detičkami sme vyrábali sviečky zo včelých medzistienok a súťažili sme o najkrajšiu. Nápady tam boli rôzne ..chalani vyrábali pištole a náboje, dievčatá zdobili sviečky krížikmi, včielkami, kvetinkami a prírodným materálom. Na záver si sami spomedzi všetkých určili prvé, druhé a tretie miesto, ktoré boli ocenené super cenami venovanými od pani starostky.

Dozvedela som sa, že išlo o tretí ročník akcie a prvý rok, čo mali slniečko.

Už teraz sa tešíme na spoluprácu na budúci rok.

Katka Baťová